Műanyag medence körüljáró_ref

A műanyag, vagy másik nevén polipropilén medencéket olyan megrendelők számára javasoljuk, akik középtávon gondolkodnak medencevásárlásban. Ár-érték arányban a műanyag medencék a legjobb választás, viszont nagyobb odafigyelést igényelnek vízkezelés, és téliesítés során, mint épített társaik. 

A medencéket nagy méretű műanyag lemezekből alakítjuk ki, így többféle formájú, és felszereltségű medencét hozhatunk létre. A leggyakrabban igényelt formák a kör medence, lekerekített sarkú medence, téglalap alakú medence, és az ovális medence, de természetesen vállaljuk egyedi formák megvalósítását is. A legtöbb műanyag medence műhely körülmények között kialakítható, és elszállítható a megrendelő udvarába. A lemezek anyaga jó napfénytűrő képességgel rendelkezik, így színe közvetlen napfény hatására csak több év után kezd el fakulni. 

Bár a műanyag medencék élettartama rövidebb, megfelelő vízkezeléssel, és helyes téliesítéssel jócskán megnövelhetjük élettartamát. Színének fakulására idővel jó megoldás lehet az újrafóliázás, a kisebb mechanikai sérülések pedig hegesztéssel jól javíthatók.

MŰANYAG MEDENCE TELEPÍTÉSE

1. Tervezés

A medence kezdeti fázisában fontos a medence körüli munkálatok előzetes megtervezése.  A medencegödör kiásása előtt gondoljunk a medence körüljáró burkolatára, a fedéssín helyére, gépészeti akna elhelyezkedésére, a medence 0-0 szintjének meghatározására.

Medencetervezés tipp
Tipp a tervezéshez
Próbálj a medencédnek olyan helyet találni a kertben, aminek a közelében nincs fa, vagy nagyobb bokor. A földmunka szempontjából fontos, hogy a gyökerek ne zavarják az ásást, majd erőteljes növekedésük ne okozzon kárt a medencében, illetve a körüljáró burkolatban. Így a lehulló levelek sem okoznak majd bosszúságot a víz takarítása során.

2. Kitűzés

Medenceépítés előtt kitűzzük a medencegödör helyét.

3. Ásás

A földmunka során megtörténik a kijelölt medencegödör ásása, a kitermelt föld elhordása. 

4. Aljzatbetonozás

Az építés első és egyben legfontosabb pontjavasszerelés. Az aljzatbetont duplán vasszereljük, pumpás mixerrel C25-ös betont öntünk 20 cm vastagon. A medence és a gépészet aljzatbetonjára is 5cm vastag xps kerül, aminek a szerepe a hőszigetelés, és az apróbb egyenetlenségek elfedése a medencetest sérülésmentességének érdekében.

5. Medencetest, gépészeti akna beemelése

A medencét és az aknát beemeljük végleges helyére. Igény esetén a medencét körbeszigeteljük 5 cm vastag EPS-el így a föld sem tudja a meleget elszívni majd a medencéből. A gépészeti idomokat, lámpákat, befúvókat, szkimmert beszereljük.

Medencetervezés tipp
Tipp a vízszint meghatározásához
A medence mélységének meghatározásakor vedd figyelembe, hogy a vízszint a szkimmer miatt a medence felső peremétől számítva 10-15 cm-el alacsonyabb lesz.

6. Visszatöltés, koszorú öntés

A medencét helyszínen kikevert száraz betonnal töltjük vissza, majd vasszereléssel ellátott koszorút öntünk a medence köré 20 cm szélességben. A koszorú a fedkövek, vagy más körüljáró burkolat esztétikus lerakását szolgálja.

csaplarmedence_pp_medence_stock